نسل جدید خودپردازهای فرا هوشمند گامی موثر در توسعه رمزارزها

رمزارزها: نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ تهران از ۱۹ لغایت ۲۲ خرداد ماه سال جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید . در این رویداد بین المللی بیش از ۲۰۰ استارتاپ ،۱۰۰ شرکت دانش بنیان و ۱۴ مخترع از کشورهای مختلف حضور یافتند. خانه بلاکچین ایران نیز  با اختراع نسل جدید دستگاه های خودپرداز “CTM” مدل اکسفا Exfa در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ شرکت کرد که با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان روبرو شد.

مهندس محسن سبحانی مدیر عامل خانه بلاکچین ایران با اشاره به اینکه این دستگاه با این تکنولوژی پیشرفته برای اولین در کشور تولید و رونمایی شده اظهار داشت: در طی یک دهه ایی که از اختراع اولین رمزارز (بیت کوین) در جهان می گذرد شاهد گسترش روزافزون رمزارزها از لحاظ کمی و کیفی هستیم. بنابراین همزمان با رشد استفاده عمومی از رمزارزها نیاز روز افزونی برای  دسترسی آسان برای تبادل پول رایج به انواع رمزارز احساس می شود .

وی در ادامه تصریح کرد: برای پاسخگویی به این نیاز دستگاه های خود پردازمخصوص تبادل رمز ارزها به بازار عرضه شده اند .نسل های اولیه این دستگاه ها تنها توانایی تبادل یک رمز ارز با پول کاغذی را داشته اند.

ولی اخیرا  نسل جدید خودپردازهای فرا هوشمند (Cryptocurrency Teller Machine)  در خانه بلاک چین ایران با نام تجاری  اکسفا Exfa هم سو با بازار جهانی برای اولین بار در ایران طراحی و ساخته شد.

 سبحانی سپس  با اشاره به اینکه “CTM” مصداق دقیق پیاده‌سازی فناوری در سطح بین‌المللی توسط متخصصان ایرانی است تصریح کرد: تدوین دانش فنی و ساخت این دستگاه قدمی بزرگ در صنعت بانکداری و مالی داخلی خواهد بود.

وی خاطر در ادامه نشان ساخت : دستگاه  “CTM”  مدل   اکسفا Exfa با کلیه پلتفرم‌های مهم رمزارزها سازگاری دارد و علاوه بر ارائه خدمت در پلتفرم‌هایی نظیر بیت‌کوین، اتریم و چند پلتفرم دیگر امکان انطباق با رمزارزهای دیگر از جمله رمزارز ملی و نیز امکان سازگاری با تمامی کانال‌های بانکی را دارا می باشد.

این کارشناس ارشد کریپتو کارنسی در ادامه  اضافه کرد: “BTM(Bitcoin Teller Machine)”

 نسل قبلی “CTM(Cryptocurrency Teller Machine )” برای رمزارز بیت‌کوین است و صرفا در شبکه بیت‌کوین قابلیت بهره برداری نیز دارد.

در ادامه مدیر پروژه “CTM” مدل   اکسفا Exfa ویژگی‌های چابکی و سرعت در سطح استانداردهای بانکی را از خصوصیات مهم این دستگاه برشمارد و گفت: قابلیت احراز هویت، خرید و فروش طیف گوناگونی از رمزارزها توسط کارت‌های بانکی، وچر پرفکت مانی، ویزا کارت، مسترکارت یا هر کارت دیگری که مورد نیاز باشد برای این دستگاه قابل تعریف و استفاده است.

سپس  سبحانی درخصوص عملیاتی شدن کاربرد دستگاه، آن را در گرو توجه مسئولین تصمیم‌‌ گیرنده در حوزه‌های فناوری، بانکداری و دیگر حوزه‌های مرتبط دانست و ساخت “CTM” را حرکت روی مرز دانش همزمان با کشورهای پیشرفته عنوان کرد.

وی ادامه داد: در دنیای غیرمتمرکز فناوری، زنجیره بلوکی و رمزارزهای مبتنی بر آن تمرکززدایی اصل اول فعالیت است ولی درک شرکت ما از این فناوری این است که تمرکز زدایی فقط در سطح ساختاری صورت می گیرد و نه در سطوح عملکردی و اهداف، بنابراین هر سیستم و سازمان متمرکزی می تواند از این فناوری برای بهره وری در عملکرد خود، ضمن حفظ امنیت و حریم خصوصی در جهت رسیدن سریع‌تر و از روش‌های اصولی‌تر و بهتر بهره برداری کند.

مدیر پروژه مدل   اکسفا Exfa “CTM” تدوین دانش فنی سخت‌افزار و نرم افزار و ساخت و آزمایش موفق “CTM” را قدرت، توان، انگیزه و هوشمندی متخصصان ایرانی دانست و گفت: این فناوری قدرت ایران را به رخ تمام جهانیان کشیده و جایگاهی بلند برای اندیشمندان ایرانی در فضای فناوری‌های نوین ایجاد می کند.

در ادامه عباس طاهری عضو خانه بلاکچین ایران اظهار داشت: ما اولین دستگاه خرید و فروش رمزارز را بصورت کاملا بومی در ایران تولید کرده ایم و در اینوتکس ۲۰۱۹ در معرض عمومی قرار دادیم.

وی درخصوص استقبال مردم از این دستگاه عنوان کرد: این دستگاه به دلیل ساده بودن استفاده و شبیه سازی از دستگاه‌های ATM بانکی از استقبال خوبی از سوی مردم برخوردار شد.

این عضو خانه بلاکچین درخصوص نقش سایت‌های تخصصی در این زمینه افزود: از آنجاییکه زیرساخت بلاکچین و رمز‌ارز در کشور جوان است اگر رسانه‌ها بیشتر به این مبحث توجه کنند و این فرهنگ را گسترش دهند در معرفی این صنعت و بالا بردن سطح علمی علاقه مندان به این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

طاهری درباره اثرگذاری تحریم‌ها بر روی این پروژه خاطرنشان کرد: برای ساخت این دستگاه از تکنولوژی کاملا بومی استفاده شده است و بزرگترین کمک را می تواند به دولت و مجموعه کشورهایی که مشکل تحریم دارند بکند و علاوه بر آن مردم در سطح جامعه می توانند این ابزار را به سهولت استفاده کنند.

وی درخصوص نحوه تامین مالی این شرکت اظهار کرد: شرکت از نظر تامین مالی متکی به خود است و نمونه‌سازی‌ها و تحقیق و توسعه محصول بصورت شخصی توسط شرکت پرداخت شده است ولی مسلما برای تولید و استفاده عمومی نیاز به سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه گذاران می توانند با توجه به سود مناسب عرضه محصول برای سرمایه گذاری اقدام نمایند .

گفتنی است: خانه بلاکچین ایران  در حال  ارائه مشاوره و اجرا در خصوص انواع کاربردهای فناوری زنجیره بلوکی می باشد و علاوه بر صنعت مالی و بانکداری در حوزه صنایع تولیدی و خدماتی، تجارت و بازرگانی نیز پروژه های مهمی را در دست اجرا دارد.

ارسال دیدگاه