معرفی کتاب انقلاب بلاکچین

کتاب انقلاب بلاکچین نام اثر ارزشمندی از نویسندگان دان تب اسکات و الکس تب اسکات است. دان اسکات  مدیر عامل شرکت گروه تپ اسکات، یکی از مقامات برجسته جهان در زمینه تاثیر فناوری در کسب و کار و جامعه است. او ۱۶ کتاب، از جمله: چگونه همکاری جمعی(اجماع) همه چیز را تغییر می دهد، نوشته است که به بیش از ۲۵ زبان ترجمه شده است.

در می ۲۰۱۶ دان به همراه فرزندش، الکس تپ اسکات، کارگردان و متخصص اداره بیت کوین، بلندپروازانه ترین کتاب خود را منتشر کرد.

انقلاب بلاکچین: چگونه فناوری پشت بیت کوین کسب و کار، پول و جهان را تغییر خواهد داد.  طبق گفته Clay Christensen مدیر مدرسه کسب و کار دانشگاه هاروارد، این کتاب به معنای واقعی کلمه در مورد چگونگی زنده ماندن و رشد در موج بعدی فناوری “تغییر در سبک زندگی” توضیحات کاملی ارائه می دهد.

در سال ۲۰۱۷، دان و الکس موسسه تحقیقاتی بلاکچین را تاسیس کردند تا تحقیقات قطعی در خصوص استراتژی بلاکچین، موارد استفاده، چالش های اجرایی و تحولات سازمانی انجام دهند.

دان دارای رنک ۲ موثرترین متفکران مدیریت و متفکر شماره یک جهان دیجیتال بر اساس رتبه بندی Thinkers50 است. او عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشکده روتن و رئیس دانشگاه ترنت در انتاریو است. دشوار است تصور کنید کس دیگری را که به اندازه وی در توضیح انقلاب های تکنولوژیک امروز و تاثیرات آن در جهان، کارآمدتر، عمیق تر و تاثیر گذار بوده باشد.

کتاب انقلاب بلاکچین طرحی از آنچه روی خواهد داد را ارائه می دهد. کتابی روشنگر و آگاه کننده و هشدار دهنده است که آینده جهان را تا حدودی ترسیم می کند و تاثیر بلاکچین را در صنایع مختلف بیان می کند.

تپ اسکات بر این باور است که بلاکچین می تواند در بسیاری از حوزه‌ های مالی، بانکداری و کسب‌ وکار، تا حوزه‌ های هویتی و قراردادهای هوشمند بدون واسطه انقلابی شگرف ایجاد کند. اما سوالاتی نیز در مواجهه با انقلاب بلاکچین در ذهن کاربران نقش خواهد بست. اول اینکه، بلاکچین تا چه میزان دارای مقبولیت است؟ و دوم اینکه، این انقلاب حقیقتاً می تواند مطلوب و مثبت باشد؟

به جرات می توان گفت کتاب انقلاب بلاکچین دایره المعارف فناوری بلاکچین است. که با دقت و ظرافت به تمامی ابعاد آن پرداخته است. توضیحات دقیق و موشکافانه نویسندگان خواننده را با تمامی ابعاد بلاکچین آشنا می کند، سپس به کاربردهای مختلف این فناوری می پردازد و پس از آن تاثیراتی را که ممکن است این فناوری بر جهان داشته باشد بازگو می کند. نویسندگان این کتاب نه از روی تعصب بلکه با روشی علمی نتایج وخیم عدم توجه به این فناوری را بر می شمارند و همچنین عواقب پیاده سازی بدون برنامه و شتابزده آنرا یادآور می شوند. کتاب انقلاب بلاکچین خود انقلابی در معرفی انقلاب بلاکچین است.

این اثر ارزشمند توسط محسن سبحانی از فعالان و کارشناسان فناوری بلاکچین و عضو هیت مدیره و مدیر عامل خانه بلاکچین ایران در سال ۱۳۹۷ ترجمه و توسط انتشارات درخت بلورین منتشر گردید.

ارسال دیدگاه